همگي ماشين آلات خطوط توليد، ساخت سال 2010 و 2011 کشورهاي اروپائي (اتريش، آلمان، ايتاليا و انگلستان) بوده، که به شرح زير معرفي مي گردند:

 1. اکسترودرها برحسب DIN 8074 ساخت کمپاني Cincinnati  اتريش
 2. پائين دستي خط توليد، ساخت مشترک کمپاني BattenfeldCincinnati  آلمان و اتريش
 3. قطعات الکترونيکي و pc و plc و field Bus ماشين آلات، ساخت کمپاني هاي معتبر Siemens و Vacon  آلمان
 4. هاپر و فيدر و سيلوهاي خشک کن و گازگيري مواد اوليه، ساخت کمپاني Piovan  ايتاليا
 5. ابزار دقيق و ماشين آلات کنترل و اندازه گيري ساخت کمپاني ConPro  آلمان شامل:
  • Screen Changer: دستگاهی است مجهز به چند لایه توری فلزی بسیار ریز، که در مدخل شروع تولید نصب گردیده و مانع نفوذ هرگونه آلاینده ها در محصول می گردد. اهمیت آن همینقدر بس که در صورت وجود آلاینده ها و هرگونه غبار ریز در فرآیند تولید محصول لوله، باعث تجمع گاز در لوله های گازرسانی و رسوب در لوله های آبرسانی گردیده و امکان بروز خسارات سنگین را به وجود می آورند.
  • Ultrasonic Scanner: دستگاهی است برای کنترل ابعادی به صورت خودکار که در مسیر تولید لوله نصب گردیده و با اسکن کردن مداوم محصول، هنگام حرکت به سمت کشنده واره و بسته بندی، ابعاد و ضخامت لوله را برحسب استاندارد تعریف شده، ارزیابی و برآیند آنرا در مانیتور، منعکس، تا اطمینان حاصل شود، محصول کاملاٌ منطبق با استاندارد، تولید می شود. در صورت بروز اشکال در تولید، بلافاصله با نشان آلارم و چراغ چشمک زن، پروسه تولید را متوقف می نماید.
  • Gravimetric control: دستگاهی است که برای تنظیم ورود مواد برحسب سایز تعریف شده به اکسترودر می گردد. در صورتیکه خطوط تولید به آن تجهیز نگردیده باشند، امکان اینکه محصول تولیدی از ضخامت یکنواخت برخوردار نباشند، بسیار زیاد خواهد بود.
 6. اره هاي هوشمند با فن آوري پيشرفته ساخت کمپاني Sica  ايتاليا، مدل TRK/SY
 7. ماشين آلات چاپ و ثبت علائم روي لوله ها ، همگام با کشورهاي اروپائي و آمريکا ساخت کمپاني Domino انگلستان کلاس(A) همراه با Plasma 3D Treator
 8. ماشين آلات ساخت داخل با قطعات اصلي از کمپاني هاي دايکن، کيتو و نيسان از کشور ژاپن